Nyheter

Bærums-juniorer klare for NM

Av: Anders Harto  |  Publisert: 23. juni 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Klubben har 9 deltakere som kjemper om NM-tittelen for juniorer. Les mer her.

NM for juniorer er i gang, og på startstreken står 8 Bærumsspillere. På jentesiden spiller Tanisha Sahu, Kaja Skomakerstuen og Malin Skomakerstuen, og på guttesiden spiller Markus Brandsæter, Christian Brueland, Marius Kvande, Lukas Grøvnes, Gabriel Erlandsen og Knut Magnus Erlandsen. Turneringen spilles over 54 hull, hvor det er CUT etter dag 2 - etter 36 spilte hull. 

På Bærum er de 120 beste juniorene i landet samlet og får prøve seg på en bane satt opp av Marius Thorp. Spillerene må manøvrere ukjente teeplasseringer, tøffe hullplasseringer og en uvanlig seig rough. Hastigheten på greenene er også justert opp, slik at det for eksempel ikke er mulig å komme nærme pinnen om du ligger på feil platå på ondulerte greener. Det har imidlertid vært mye god golf fra landets beste juniorer: flere eagler og mange birdies.

Alle scorer er ikke ferdigspilt i den første runden i skrivende stund, men Bærumsspillerne har hatt en veldig god start. På guttesiden har samtlige av gutta levert mye god golf, og de har i tur og orden vært innom topp 10 på ulike tidspunkt. Best av våre er Knut Magnus, som er godt plassert i tetsjiktet og er kun slaget bak lederen på en delt 2.plass. Knut Magnus åpnet med en glimrende -3 runde. På jentesiden startet Malin godt og lå lenge topp 3, men hennes runde er ikke ferdiggspilt enda. 

Du kan se leaderboard for gutter og jenter her. Vi anbefaler på det sterkeste å ta turen opp for å se god golf om du har anledning.  

Lykke til - vi heier på dere!